Sierpień 2020

Uwaga rodzice "nowych" dzieci.

Uprzejmie informujemy, że jeżeli posiadacie już Państwo Kartę Mieszkańca, to kartę należy aktywować – upoważnić do odbierania dziecka
Jak to zrobić?
1. Proszę wejść na stronę http://gdynia.pl;
2. Wybrać zakładkę "Karta Mieszkańca"
3. Po prawej stronie wybrać "Logowanie";
4. Wybrać opcje "Zaloguj się"
5. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka;
6. W panelu „Moje dane” wybrać zakładkę „Przedszkole nr 18”;
7. W zakładce „Dodaj nowe upoważnienie” proszę wpisać siebie jako osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka podając numer "Karty Mieszkańca"

Instrukcja video: https://youtu.be/-mNODTv5A-E

31/08/2020

Uwaga Rodzice.

Aby zapewnić dzieciom i pracownikom maksymalne warunki bezpieczeństwa we wrześniu 2020 r. przedszkole będzie działało w podwyższonym reżimie sanitarnym.
Godziny pracy przedszkola: 6.00 – 16.00.
Po godzinach pracy (po 16.00) cała placówka jest dezynfekowana, żeby przygotować ją na przyjęcie dzieci w dniu następnym.
Zgodnie z nowymi wytycznymi GIS ( z dnia 25 sierpnia 2020 r.) placówki mają zapewnić taką organizację pracy, by dzieci z poszczególnych grup nie stykały się ze sobą.

Dlatego informujemy Państwa, w jakich godzinach będą pracowały poszczególne grupy:
Grupa I: godz. 7.30 – 15.30
Gr. II: godz. 6.30 – 16.00
Gr. III: godz. 6.00 – 16.00
Gr. IV: godz. 6.00 – 16.00
Gr. V: godz. 7.00 – 16.00

Oznacza to, że jeżeli dziecko z gr. I przyjdzie przed 7.30, z grupy II - przed 6.30,  a z gr. V przed 7.00, to poczeka na przyjście swojego wychowawcy z grupą innych dzieci , z innym wychowawcą.

Nie będzie więc zachowany wymóg „nie mieszania się” dzieci.
W sprawach indywidualnych dot. godzin pobytu dziecka prosimy kontaktować się z dyrekcją.
Na tablicy ogłoszeń, w przedsionku umieszczona jest procedura dot. postepowania przedszkola w okresie zagrożenia wirusem COVID 19.
Rodzice mają obowiązek przyprowadzić do przedszkola dziecko zdrowe i złożyć stosowne oświadczenia dot. zapoznania się z ww procedurą oraz wyrazić zgodę na mierzenie dziecku temperatury.
Rodzice w oczekiwaniu na mierzenie temperatury, stoją przed wejściem głównym zachowując bezpieczną odległość -  minimum 1,5 m od siebie.
W razie temperatury podwyższonej lub widocznych objawów chorobowych, dziecko nie zostaje przyjęte do przedszkola.
Rodzice przed wejściem do placówki mają obowiązek mieć zakryte usta i nos.
W przedsionku przedszkola może jednocześnie przebywać jeden rodzic z dzieckiem/dziećmi. Na czas epidemii wprowadza się całkowity zakaz przynoszenia przez dzieci zabawek i innych przedmiotów z domu.
W pierwszych dniach września prosimy pamiętać o przyniesieniu obuwia na zmianę, zapasowych ubrań (rajstopy, koszulki, majteczki) oraz chusteczek jednorazowych.

27/08/2020

Odpłatność za przedszkole.

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2020 r. , po akceptacji Urzędu Miasta Gdyni wzrosły ceny posiłków i wynoszą: śniadanie: 2,25 zł obiad: 3,75 zł podwieczorek: 1,50 zł, zatem koszt 2 posiłków (śniadanie, obiad) to 6 zł, 2 posiłków (obiad, podwieczorek) - 5,25 zł, 3 posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek) - 7,50 zł Opłaty za edukację przedszkolną (godziny pobytu) nie zmieniły się - nadal pobyt 5 godzinny jest bezpłatny, koszt każdej rozpoczętej godziny ( ponad 5 godzin) wynosi 1 zł. Odpłatność rozliczana jest elektronicznie. Obecność w przedszkolu i godziny pobytu dziecka są ewidencjonowane za pomocą czytnika umieszczonego przy wejściu głównym. i tzw Karty Mieszkańca , którą dysponują Rodzice. Przypominamy Rodzicom dzieci debiutujących w przedszkolu o konieczności wystąpienia o tzw Kartę Mieszkańca. Szczegóły na stronie internetowej: www.gdynia.pl w zakładce: Karta Mieszkańca (u góry, po prawej stronie.) Prosimy nie denerwować się, jeżeli nie posiadacie jeszcze Państwo karty. We wrześniu, poradzimy sobie bez niej. Będziemy po prostu zapisywać godziny przyjścia i odebrania dziecka z przedszkola.

27/08/2020

Uwaga Rodzice.

Od dnia 26.08.2020 r. na tablicy, w przedsionku przedszkola wywieszone będą listy dzieci z podziałem na grupy.
Kolejne informacje będziemy przekazywać Państwu na bieżąco
Rodziców dzieci „nowych” prosimy o wypełnienie druków : „Deklaracja Rodziców dot. korzystania z edukacji przedszkolnej…” i ”Istotne dane o stanie zdrowia dziecka...” oraz przesłanie scanów wypełnionych dokumentów na nasz adres mailowy; przedszkole@p18.edu.gdynia.pl

Dokumenty znajdują się w galerii zdjęć.

25/08/2020

Praca przedszkola od września 2020 r.

Drodzy Rodzice

Nadal, niestety, nie możemy powiedzieć Państwu, jak będzie wyglądała edukacja przedszkolna od września 2020 r.
Statystyki zachorowań na COVID są dla naszego województwa bardzo złe. Jeśli chodzi o przyrost zachorowań, to w sobotę, 16.08.2020 r. województwo pomorskie zajęło II miejscu w kraju. W kolejnych dniach nadal pozostaje w czołówce zajmując III lub IV miejsce.
Dotąd ani MEN ani GIS nie przygotował nowych, szczegółowych wytycznych dla przedszkoli.
Do sytuacji nie odniósł się też Urząd Miasta Gdyni.
Wszystko wskazuje jednak na to, że rok szkolny rozpoczniemy w terminie, w reżimie sanitarnym tzn: maseczki, płyny dezynfekcyjne, zachowanie dystansu, być może określimy Państwu godziny przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.
Prosimy o cierpliwość.
Gdy tylko uzyskamy jakieś konkretne informacje, natychmiast przekażemy je Państwu.

21/08/2020