Czerwiec 2020

Uwaga,Rodzice

Uprzejmie informujemy, że przedszkole jest w stanie zapewnić miejsca w przedszkolu wszystkim dzieciom, których rodzice wyrazili potrzebę skorzystania z opieki przedszkolnej w miesiącu lipcu 2020 r.

25/06/2020

Informacja dotycząca godzin otwarcia przedszkola dnia 29.06.2020r.

Drodzy Rodzice
Przedszkole nr 18 jest siedzibą Komisji Wyborczej nr 104. Lokale wyborcze w dniu wyborów otwarte są do godz. 21.00. Następnie Komisje przystępują do prac polegających na liczeniu głosów, pisaniu i przesyłaniu sprawozdań oraz wywieszaniu list. Prace te trwają zwykle do wczesnych godzin porannych dnia następnego.
Z uwagi na konieczność zapewnienia przez przedszkole dzieciom i pracownikom placówki odpowiednich warunków epidemicznych i sanitarnych (dezynfekcja, wietrzenie) w dniu 29.06.2020 r. prosimy o przyprowadzanie dzieci nie wcześniej niż na godzinę 7.30.
Decyzja została uzgodniona z Urzędem Miasta Gdyni.

24/06/2020

Pożegnanie starszaków

Drodzy Rodzice dzieci 7 i 6 letnich, które kończą edukację przedszkolną

Jest nam przykro, że ze względu na trwającą pandemię wirusa COVID 19 i związany z nią - reżim sanitarny nie możemy pożegnać naszych wychowanków tak, jak byśmy chciały- uroczyście - na spotkaniu z piosenkami, wierszykami i z chwilami wzruszeń.
Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu mamy dla dzieci dyplomy i upominki.

Prosimy zgłosić się po ich odbiór:
grupa V w środę, 24.06.2020 r. w godz. od 16.00 - 17.00
grupa IV w czwartek, 25.06.2020 r. w godz. 15.00 - 16.00

Dziękujemy za współpracę i życzymy by okres wakacyjny był dla Państwa czasem odpoczynku i radości

Wszystkie dzieci, które po wakacjach rozpoczną naukę serdecznie ściskamy, dziękujemy za wspólne chwile i życzymy samych sukcesów na kolejnym etapie edukacji.
Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy naszym wychowankom dużo słońca, bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń i uśmiechu na co dzień.

19/06/2020

Zadania na czerwiec od pani Katechetki

DAR DLA PANA JEZUSA

Kochane dzieci!
Nastał czerwiec, a to oznacza, że wakacje tuż –tuż. Coraz dłuższe i cieplejsze dni zwiastują
bliski początek swobody i zabaw na świeżym powietrzu z rodzeństwem kolegami i
koleżankami.
Nie zapominajcie jednak w tym czasie o spotkaniach z Panem Jezusem na modlitwie.
W tym miesiącu chwalimy go wezwaniami Litanii do Najświętszego Serca pana Jezusa.
Pamiętajcie też o tym, że 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.

Zadania do wykonania na czerwiec
• Odmówię z rodziną Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa
• Pomogę tacie w pracach domowych
• Pomodlę się do Pana Jezusa w intencji mamy i taty

Katechetka – Zdzisława Gabas

11/06/2020

Zadania na czerwiec - grupa II

Tematy rozmów i propozycje działań z dziećmi:

1. WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ I MAJĄ TAKIE SAME PRAWA
• Wzbogacenie wiedzy na temat życia dzieci z różnych stron świata.
• Domy Świata - jak żyją dzieci w innych krajach, na innych kontynentach
• Ukochane zabawki dzieci - czym lubimy się bawić, ćwiczenia w mówieniu - opowiadanie, opisywanie, argumentowanie
2. JESTEM SILNY - rozmowa na temat, co nam daje siłę i zdrowie (zdrowe odżywianie, ruch, odpowiedni ubiór, zabezpieczenie przed chorobami, unikanie niebezpieczeństw)
3. WAKACYJNE WYCIECZKI- rozwijanie mowy dzieci pod względem gramatycznym, znaczeniowym i dźwiękowym - rozmowy na temat: "Gdzie wybierzemy się na wakacje". Wakacyjna przygoda" , "O czym szumi morze", "Bezpieczne wakacje"
4. PORTRET TATY- praca plastyczna - malowanie farbami plakatowymi
5. LATO W PEŁNI - spacer do ogródków działkowych - rozwijanie umiejętności obserwowania i wnioskowania - obserwowanie przyrody, rozpoznawanie roślin, ptaków i owadów, przyglądanie się pracom ludzi w ogródkach, opowiadanie o swoich spostrzeżeniach, wnioskowanie
6. DODAWANIE I ODEJMOWANIE W ZAKRESIE 10 - operacje na konkretach, zabawy z dokładaniem, odkładaniem elementów (liczmanów) - wykorzystanie do zabaw: klocków, koralików, patyczków, owoców, przedmiotów codziennego użytku
7. LATAWIEC - wspólne z rodzicem wykonanie latawca z kolorowego papieru, bibuły i słomek - pogłębianie doświadczeń plastyczno - konstrukcyjnych,
8. ŁĄKA - praca plastyczna wykonana wspólnie z rodzicem na dużym arkuszu z wykorzystaniem bibuły, papieru kolorowego, materiału, włóczki - collage - rozwijanie wyobraźni twórczej

10/06/2020

Zadania na czerwiec - grupa V

Tematy do rozmów z dziećmi w czarwcu:
• Zwierzęta, które lubimy;
• Dzieci całego świata;
• Wakacje tuż, tuż…;
• Kolory lata;

1. Próby czytania wyrazów z poznanymi literami : O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F, Ł, Z, H;
2. Wyszukiwanie poznanych cyfr ;
3. Zabawy utrwalające w pamięci kształt poznanych cyfr (opisywanie wyglądu cyfry, określanie, z jakich elementów sę składa, do czego jest podobna)
4. Wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry ;
5. Pisanie poznanych cyfr na piasku, na kaszy, lepienie z plasteliny, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry;
6. Zabawy z dokładaniem, zabieraniem, odkładaniem elementów zbioru, przeliczanie, podawanie wyniku działania -
7. Próby pisania cyfr w liniaturze
8. Klasyfikowanie przedmiotów ze względu na określone cechy, przeliczanie, porównywanie liczebności zbiorów;
9. Określanie i opisywanie np pierwszego, czwartego, siódmego elementu w szeregu, przeliczanie elementów
10. Zabawy głoskami - np: klaśnij w dłonie, gdy usłyszysz głoskę: "r", "t", klaśnij w dłonie, gdy usłyszysz słowo z głoską "k"
11. Wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter;
12. Czytanie dzieciom książek – opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek;
13. Próby czytania przez dzieci prostych zdań;

08/06/2020