Pytanie do Rodziców dot. opieki przedszkolnej od 06.05.2020 r.

Na prośbę Urzędu Miasta musimy zebrać od Państwa odpowiedzi na pytanie:

"Czy w Państwa przypadku niezbędna jest opieka przeszkolna dla Państwa dziecka od 6.05."

Ankieta , w żadnym przypadku nie jest to deklaracją Miasta, że otworzy przedszkola na "normalnych warunkach".
Dotąd nie ma żadnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia, co do warunków, jakie powinny być spełnione - jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom, jaka powinna być maksymalna ilość dzieci w sali ( jeśli np 1 dziecko na 15 m2, to w przypadku sal przedszkolnych jest to ok. 3 dzieci w sali) itd
Zapowiedź otwarcia przez Miasto placówek przedszkolnych spowoduje też prawdopodobnie rezygnację z zasiłku opiekuńczego dla wszystkich mieszkańców.
To są jednak tylko nasze i Miasta, przypuszczenia, bo tego oraz wielu innych rzeczy jeszcze nie wiemy.
Prosimy zatem, jeśli to możliwe o pilne udzielenie odpowiedzi na ww pytanie na nasz adres e- mail: przedszkole@p18.edu.gdynia.pl

29/04/2020